image: Tigrislevél 75 cm - Anyósnyelv - Sansevieria Trifasciata Laurent

Tigrislevél 75 cm - Anyósnyelv - Sansevieria Trifasciata Laurent

in stock
19 000 Ft
Adóval együtt
Tigrislevél 75 cm - Anyósnyelv - Sansevieria Trifasciata Laurent

Leírás





Cserép átmérő : 20cm

Növény magassága cseréppel együtt :75cm




Fácánlevél, illetve tigriske a liliomfélék családjába tartozó Sanseveria népies neve.

A Sárkányfafélék (Dracaenaceae) családjába tartozik. A Sansevieriák nemzetségébe mintegy 60 faja ismert, őshonosak a trópusi Afrikában és Ázsia egyes részein, de megtalálható Dél Afrika melegebb vidékein, Afrika keleti partjainál lévő szigeteken is.

Néhányan közülük ismert szobanövények. Másokat (Sansevieria hyacinthoides) rostjaik miatt termesztenek, amelyet vontatókötél készítésére, de akár szőnyegszövésre is használnak.

A kínaiak szerint a Hét Isten azoknak adományozta a hét erényt, akik Sansevieriát tartottak. A növényt a lakás bejáratnál helyezték el ragyogó, mázas cserépben, amelyet sárkányok, és főnixmadarak díszítettek. A hiedelem szerint a szerencsehozó sárkányokat mágnesként vonzza magához. A szerencse bambuszhoz hasonló népszerűségnek örvendett.

A legelterjedtebb a Sanseveria trifasciata.

Egzotikus alakja, ezüstösen csíkozott levelei és rendkívül jó alkalmazkodóképessége miatt a növénykedvelők a legkedvesebb szobanövények közé sorolják.

Európába csak a XVIII. század végén került.
Hazájában több méter magasra megnő, mint haszonnövényt termelik.

A lakásban tartott idősebb növények rendszerint virágzanak, hosszú száron a tavaszi hónapokban hozzák apró, fehér, illatos jelentéktelen virágaikat.

Mindent tűrő növényként tartják számon, de mindent azért nem visel el károsodás nélkül. Előnyös tulajdonsága, hogy a központi fűtéses lakásokra jellemző páraszegény szobalevegőt károsodás nélkül elviseli. Jól tűri a dohányfüstöt is. Nem kíván bőséges fényt, de azért ablak közelébe helyezzük, mert fényhiány esetén a levelek töve elvékonyodik, a növény szétesik. Erős napfény hatására levelei sárgás színűek lesznek. A téli fényszegény heteket követő február-márciusi esetenként erős napsütés égési foltokat okozhat.
A szokásosnál is érzékenyebb a túlönözésre. Különösen akkor, ha az öntözést követően lehűl a talaja. Ilyenkor a húsos, földalatti szár, a vastag gyökerek könnyen elrothadnak. Soha ne álljon vízben!

10 C fokon felüli hőmérsékleten már megél, de legjobban érzi magát a 18 C fok körüli melegben. Napon, árnyékban egyaránt jól fejlődik.
Ne legyen földje sem tápdús.
Megelégszik a homokos kerti földdel, sőt még szebb, színesebb lesz a levele. Ezért szoktak földjébe kő- vagy téglatörmeléket, vörössalakot is keverni.

Nyáron levéldugványozással magunk is sikeresen szaporíthatjuk. A meggyökeresedett növénykéket kettesével-hármasával ültetjük cserépbe.
Szaporíthatjuk sarjakról is az átültetéssel egy időben. Átültetésre legmegfelelőbb idő: a tavasz.

Fényigény: Helyezzük ablak közelébe, mert a világos szűrt fényt kedveli, de vigyázzunk, mert a túl erős napfény hatására a levelek elsárgulnak.

Hőigény: Az átlagos meleget szereti, de télen se legyen alacsonyabb a hőméréklet 14 °C-nál.

Vízigény: Havonta öntözzük hígított tápoldattal. A szokásosnál érzékenyebb a túlöntözésre. Két locsolás között hagyjuk a földet kicsit megszikkadni.

Páratartalom Nem kell a leveleket permetezni.

Szaporítás A tőosztással végzett szaporítás a legegyszerűbb és legbiztonságosabb. Levéldugványozással is szaporíthatjuk a szanszeviériát.
Érett levélből 6-8 cm hosszú darabokat vágunk, amelyeket tőzeg-homok keverékbe tűzdelünk, és 20-22 oC talaj- és léghőmérsékleten nem túl nedvesen tartunk. Néhány hét múlva a dugványok meggyökeresednek, és kis növénykéket képeznek.
Fontos tudnivaló, hogy a Sansevieria trifasciata 'Laurentii' fajta sárga szegélyű levéldugványaiból a fajra jellemző zöld levelű egyedek képződnek! Ezt a fajtát tehát előnyösebb tőosztással szaporítani.

Betegségei: Tőrothadás, sárguló levelek, elhalás. Az ok a túlöntözés. Ha az egész tövet érinti, a felső levelekből készítsünk levéldugványt, a többi részét pedig dobjuk ki. Ha csupán az anyósnyelvegy részét támadta meg a betegség, akkor vegyük ki a cserépből, a beteg részeket pedig vágjuk ki. A vágási felületekre szórjunk ként és ültessük el újra. Tegyük melegebb helyre és tartsuk szárazon.

Kártevők: Érzékeny a pajzstetvekre.

Élettani hatás: Levele vagy hajtása közepesen mérgező, lenyelése hányást, hasmenést okoz.

Termék részletei

Új termék
2014-01-31
Hozzáadva a kedvencekhez

Ez az oldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával jóváhagyja adatkezelési feltételeinket